• slider
  • slider
  • slider

Ozono taikymas medicinoje

Ozono taikymas medicinoje

Ozonas būtinas gyvybei Žemėje. Nedidelės koncentracijos ozono yra visoje Žemės atmosferoje: pažemėje ozonas laikomas oro teršalu, kenkiančiu plaučiams, o aukštesniuose atmosferos sluoksniuose (apie 20 km virš jūros lygio) ozonas trukdo kenksmingam ultravioletiniam spinduliavimui pasiekti Žemės paviršių. Vykstant atmosferos procesams ozonas žemuosiuose atmosferos sluoksniuose skyla į gryną deguonį O2 ir neigiamus deguonies jonus O, tokiu būdu palaikydamas reikalingą žmogaus gyvybei oro sudėtį.

Ozono gydomosios savybės žinomos daugiau kaip 80 metų. Jau pirmojo pasaulinio karo metu ozonu buvo sėkmingai gydomos kareivių žaizdos, gangrena bei grybelių pažeista oda. Taip buvo išsaugota gyvybė daugeliui sužeistų karių.

Paskutiniaisiais dviem dešimtmečiais ozonoterapija vis plačiau taikoma medicinoje. Tai padeda sumažinti antibiotikų dozes, o kai kuriais atvejais ir visai juos pakeisti. Juk žinoma, kad antibiotikai sumažina organizmo apsaugines funkcijas, gali sukelti elergines ir imunodeficitines ligas.